Полицијски службеници Полицијске станице Котор Варош ће сутра, 13.06.2025. године у сарадњи са Ауто-мото друштвом Котор Варош на магистралном путу Котор Варош – Теслић у мјесту Забрђе, реализовати активности у оквиру кампање „Лако је брзину смањити“ коју организује Министарство унутрашњих послова Републике Српске у сарадњи са Министарством саобраћаја и веза, Агенцијом за безбједност саобраћаја и Ауто – мото савезом Републике Српске.
Циљ кампање је повећање нивоа безбједности саобраћаја кроз утицање на свијест учесника у саобраћају о значају поштивања ограничења брзине кретања.
Током активности полицијски службеници ће вршити мјерење брзине кретања возила и заустављање свих возача, без обзира да ли су прекорачили брзину кретања, а представници Ауто – мото друштва ће возачима дијелити промотивне материјале са порукама кампање. Возачима за које буде утврђен прекршај прекорачења брзине полицијски службеници ће издати прекршајни налог.
Позивамо представнике медија да пропрате наведену активност, а изјаве за медије планиране су у 10,00 часова.
У Котор Вароши активности у оквиру кампање „Лако је брзину смањити“